Работно време:

Исторически музей "Искра" - Централна експозиция
всеки ден от 09:00 до 17:30 ч.

Музей на розата /парк "Розариум"/

всеки ден от 09:00 до 17:30 ч.

Казанлъшка гробница - копие

Могила Голяма Косматка - Гробница Севт III

Могила Шушманец

Могила Оструша

Етнографски Комплекс "Кулата"

ще работи с предварителна заявка през зимният сезон

Дом Петко Стайнов

Вторник - от 09:00 до 12:00 ч.

Сряда - от 09:00 до 12:00 ч. и от 13:00 до 18:00 ч.

Четвъртък - от 09:00 до 12:00 ч. и от 13:00 до 18:00 ч.

Петък - от 13:00 до 18:00 ч.

Събота - от 09:00 до 12:00 ч. и от 13:00 до 18:00 ч.

Обектите "Хелвеция" и "Грифони" са затворени за посещения до приключване на текущия проект.

Казанлък влиза в два национални туристически маршрута

На 25 юни 2015 г. Министерството на туризма проведе работна среща, свързана с националните туристически маршрути. В първоначалния вариант бяха изработени 8 маршрута, като Казанлък  бе включен в маршрута „Фестивал на розата“.

По предложение на Община Казанлък бе добавен 9-ти маршрут, специално за Долината на тракийските царе, наречен „Държавата на Севт III“.

В маршрута „Фестивал на розата“ от Казанлък освен Празника на розата, Музея на розата и Етнографския комплекс „ Кулата”, предложението е да бъдат включени още Шипковата къща, розоварна „Лема“ и предприятието за козметика на розова основа „Томи шоу козметикс“ . По този начин туристите ще имат възможност да проследят пътя на розата от събирането на розовия цвят до производството и внедряването на продуктите от маслодайна роза в парфюмерийната индустрия.

Разработените културно-исторически маршрути имат за цел да привличат по-голямо внимание към основните обекти и атракции и да задържат туристическия поток за по-голям период от време на територията на България.

На срещата вчера министърът на туризма Николина Ангелкова  бе убедена, че Долината на тракийските царе, в която са концентрирани над 1500 тракийски могили и  се работи за социализацията на разкритите гробници и храмове, трябва да намери място в новите национални културно-исторически маршрути. В района е открита главата на Севт III, която предизвика истинска сензация в изложбата в „Лувъра“. Това дава и логичен повод маршрутът да се нарече „Държавата на Севт III“.

По предварителни данни в него ще бъдат включени Старосел, Стрелча и Панагюрище, като целта е региона да обхване древната държава на одрисите.

На работната среща е присъствал и арх. Николай Йотов, който е презентирал проекта си за представяне на древния град Севтополис, столица на Одриското царство.