Работно време:

Исторически музей "Искра" - Централна експозиция
всеки ден от 09:00 до 17:30 ч.

Музей на розата /парк "Розариум"/

всеки ден от 09:00 до 17:30 ч.

Казанлъшка гробница - копие

Могила Голяма Косматка - Гробница Севт III

Могила Шушманец

Могила Оструша

Етнографски Комплекс "Кулата"

от 15 април 2017 от 09:00 до 17:00 ч.

Дом Петко Стайнов

Вторник - от 09:00 до 12:00 ч.

Сряда - от 09:00 до 12:00 ч. и от 13:00 до 18:00 ч.

Четвъртък - от 09:00 до 12:00 ч. и от 13:00 до 18:00 ч.

Петък - от 13:00 до 18:00 ч.

Събота - от 09:00 до 12:00 ч. и от 13:00 до 18:00 ч.

Обектите "Хелвеция" и "Грифони" са затворени за посещения до приключване на текущия проект.

Новият Музей на розата отваря врати в неделя

Първият в България жив музей на националния символ - розата ще бъде официално открит в кулминационните дни на Празника на розата 2016 – тази неделя, 5.06.2016 г. в 10,30ч. в парк „Розариум“. Дългоочакваната модерна галерия на розите вече има своя нов дом в любимото място на казанлъчани.

Единствената по рода си експозиция за традиционния поминък розопроизводство в Долината на розите ще може да се разгърне на площ от 1 200 кв.м. Новата сграда на Музея на розата е замислена като мултифункционална. Основната експозиция ще бъде разположена в две дъги. Предвидени са специална зала за дегустация на аромати, вътрешен двор за демонстрации на процеса на розоваренето, конферентни зали, мултимедийна зала и детски кът.

Новият Музей на розата заменя старото тясно и неугледно помещение в приземния етаж на сградата на Института по розата и етеричномаслените култури, където значителна част от уникалните експонати не можеха да намерят място. Амбициите на кмета Галина Стоянова музеят да бъде изваден от мазето успяха и сега зрителите ще научават историята на розата в България от Възраждането до наши дни с най-съвременни презентационни средства. Гостите на музея ще могат да се докоснат до магията на маслодайната роза Дамасцена, до производството на розово масло и розова вода. Посетителите ще имат възможност да разгледат инструменти за обработка на розовите градини и съдове за съхранение и износ на розови продукти.

Строителството на модерното съоръжение започна през месец юни, миналата година, с отпуснатите от държавата първоначални половин милион лева. След спечелена обществена поръчка за изпълнител на строителните дейности, бе избран ДЗЗД Обединение „Музей на розата – Казанлък“.

Новият музей на розата е факт благодарение на личния ангажимент, който пое министър-председателят Бойко Борисов пред всички българи, за да запази националния символ – розата. Проектът е финансиран изцяло с държавни средства в размер на близо 1 млн. лв. Сега всички можем да се гордеем с достойно представения висок престиж на прочутото цвете като визитка на България.

Пресцентър на община Казанлък