Национален музикален фестивал „Петко Стайнов“ 1–3.12.2017г., Казанлък

П Р О Г Р А М А

1 декември (петък)

15:00 ч.  Тържествено откриване, поднасяне цветя на паметника в двора на гимназия „Акад. Петко Стайнов“. Присъствие на ученици от училищата в града, представители на институции, граждани и гости на фестивала. Озвучаване с музика на композитора и при възможост – кратък  поздрав от муз. паралелка в гимназия „Антим I“ или участващ във фестивала изпълнител. Кратко слово от Д-р Галина Луканова – председател на БХС.

17:00 ч.  Исторически музей „Искра“ – Художествена галерия – Казанлък.
Концерт „Музиката е светлина – ІІ“ Хор на слепите „Академик Петко Стайнов“, Детска вокална група "Усмивки" при училището за незрящи "Луи Брайл" - София,
7 индивидуални изпълнителни - певци и инструменталисти.
Необходимо е време за акустична репетиция, ползване на рояла, разполагане на озвучаване от 15:00 ч.

2-ри декември (събота)

11:30 ч. Исторически музей „Искра“ – Художествена галерия – Казанлък – Хоров концерт
Изпълнение на „Миса Криола“ от Ариел Рамирес
Солисти, оркестър, хор „П. Стайнов“, хор „Родина“ – Стара загора
Диригент - Негово Високопреосвещенство Митрополит Киприан
Необходима е акустична репетиция, ползване на роял, озвучаване от 10:00 ч.

15:00 ч. – прожекция на филм за Академик Петко Стайнов (Продуцентска къща Едита)  Информационен център Казанлък.
Творческа дискусия за творчеството на П. Стайнов пред аудитория от представители на гостуващите хорове и учителите по музика в региона. Теми на дискусията – интерпретационни особености на стила на Стайнов, значимост на творчеството 40 години след кончината на композитора, връзката на композитора и образованието в училище. Модератор – Д-р Галина Луканова.

17:30 ч. Исторически музей „Искра“ – Художествена галерия – Казанлък – I-ви хоров концерт – фестивална програма: Детско-девически хор „Евмолпея“ – Пловдив, Представителен мъжки хор „Св. Иван Рилски“ – Дупница, Хор „Аве Музика“ – София.
Необходима е акустична репетиция, ползване на рояла от 16:30 ч.

20:00 ч. ресторант – Творческа среща - коктейл, диригенти и представители на хоровете.

3-ти декември (неделя)

11:30 ч.  Дом „П. Стайнов“ – Камерен концерт на вокалната студия на Стефка Минева

13:30 ч. Исторически музей „Искра“, Художествена галерия – Казанлък – II-ри хоров концерт – фестивална програма: Хор „Касиана Доместика“ – Шумен, Общински хор – Димитровград, Хор „Севтополис“ – Казанлък. Необходима е акустична репетиция, ползване на рояла и разполагане на озвучаване от 12:30 ч.

15:00ч.  – награждаване и закриване на фестивала.