ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА РАЗГЛЕДАТЕ ФОТОИЗЛОЖБАТА - ГУТЕНБЕРГ И СЛАВЯНСКИЯТ СВЯТ

Центърът за славяно-византийски проучвания „Проф. Иван Дуйчев“ към Софийския университет „Св. Климент Охридски“,  Фондация „Елена и Иван Дуйчеви“ и Исторически музей „Искра“ – Казанлък откриха в Казанлък Фотоизложбата „Гутенберг и Славянският свят“.

Изложбата се състои от 24 илюстративни табла, в които се проследяват основните моменти от развитието на кирилското книгопечатане от XV в. до XIX в. и се акцентира на хронологията на българското книгопечатане. Показани са фотоси на редки и ценни кирилски печатни книги от фондовете на: Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ в София, Народна библиотека „Иван Вазов“ в Пловдив, Националния исторически музей в София, Църковноисторическия и архивен институт в София, Исторически музей в Самоков и Центъра за славяно-византийски проучвания „Проф. Иван Дуйчев“ към Софийския университет „Св. Климент Охридски“.

Автори на изложбата: проф. дфн. Вася Велинова, гл.ас. д-р Мария Полимирова
Художествено и техническо изпълнение: гл.ас. д-р Светозар Ангелов
Консултант: чл. кор. проф. д.изк.н. Аксиния Джурова

Заповядайте да разгледате в Исторически Музей „Искра“