Изложба „Лютиерски импресии“

В Исторически музей „Искра“ бе открита изложбата „Лютиерски импресии”. Тази изложба се поставя началото на поредицата събития посветени на 100-годинишнината от лютиерското изкуство в Казанлък.
Изложбата се състои от архивни снимки, художествени фотографии и мултимедия. Тя е дело на фотографа Пламена Радукова и на лютиера Андриян Андреев. Организатор на събитието е Община Казанлък със съдействието на Клуба на Дейците на Културата.

По време на представяне на изложбата присъства и краеведът съдия Стефан Саранеделчев, който поясни, че в Казанлък вече е започната подписка за поставяне на паметна плоча на мястото, където преди 100 години е направено първото лютиерско ателие, днес жилищна сграда.

Изложбата е първото от поредица събития посветени на 100-годинишнината от лютиерското изкуство в Казанлък. Юбилеят ще бъде отбелязан с програма от концерти, изложби и конкурси по време на 115-я Празник на розата. Домакин на събитията ще бъде Музеят на Розата.

В рамките на програмата „100 години лютиерство в България” са включени Концерт на струнен квартет „Класик Арт”, IX Международен конкурс за съвременно лютиерство, изложба на музикални инструменти – съвременно лютиерство и концерт на камерен оркестър за класическа музика „Софийски солисти”.

Free Joomla Extensions