В периода 16 юли – 26 септември 2018 г. Исторически музей „Искра“ – гр. Казанлък ще гостува на „Музеен център“ – град Созопол с популярната изложба „С ухание на рози в Созопол“. Събитието е в отговор на гостувалата през изминалата година в нашия град изложба „Созопол – вечният град на България“ в дните на Световния конгрес по тракология.

Изложбата ще остане и в рамките на Празници на изкуствата „Аполония 2018“. Двата музея поддържат и развиват активно партньорство през годините и предстоящата изложба е поредна стъпка към популяризиране на богатото културно – историческо наследство на две от най – популярните туристически дестинации в България.

Изложбата включва над сто експоната от богатият фонд на ИМ „Искра“, представяща традиционния за Казанлъшкия край поминък за последните 300 години – инсталация за варене на розово масло и розова вода, съдове за съхранение и износ на розово масло, предмети, показващи историята на търговията с розово масло през 19 и 20 век.

Изложбата „С ухание на рози“ е  търсена от публиката и до момента е гостувала при голям интерес и успех в редица български градове – Добрич, Бургас, Шумен, Търговище, Полски Тръмбеш, Поморие и Стара Загора.

Събитието ще бъде открито от директорите на двата културни института д-р Момчил Маринов и г-н Димитър Недев на 16 юли тази година.

Free Joomla Extensions