Offnungszeiten:

jeden Tag von 9:00 bis 17:30Uhr

Grabhügel „Golyama Kosmatka“
jeden Tag von 9:00 bis 17:30 Uhr

Tempel im Grabhügel "Schuschmanez"

Ethnographisches Komplex "Kulata"

Haus Petko Staynov

Dienstag  -  von 9:00 bis 12:00

Mittwoch - von 9:00 bis 12:00 und von  13:00 bis 18:00

Donnerstag - von 9:00 bis 12:00 und von  13:00 bis 18:00

Freitag -  von 13:00 bis 18:00

Samstag – von 9:00 bis 12:00 und von  13:00 bis 18:00

На Еньовден Деляна Бобева избра да представи първата си книга

В Музея на розата журналистът Деляна Бобева избра днес, навръх Еньовден, да представи своята първа книга. „Живот БО“ съдържа статии и интервюта на Деляна с известни и не толкова известни личности, които откровено и непринудено споделят пред автора свои размисли за живота, хората, илюзии и каузи.
Мотото на срещата „Имам за какво да благодаря на всеки човек в моя живот“ тя обясни със свое зряло прозрение, че „Човек съществува благодарение на приятелите си“ и го определи като „жест към всички онези хора, които са били до мен през годините“. Деляна благодари „на всеки човек за срещата с него, защото всяка среща е урок.“. В ролята на интервюиран, тази вечер Бобева разказваше за своите виждания по въпроси към събеседници.

Публиката от интересни личности, попаднали във фокуса на медийния интерес на Бобева, нейни колеги, почитатели и близки си припомни за прощъпулника на Деляна в журналистиката през 1993г., който я въвлича в 26-годишното приключение да открива пъстри истории, характери, съдби, щедро споделени с читателя.

„Деляна е многолика и сигурно за всеки от Вас тя е такава, каквато я е видял, а тя за себе си – такава, каквато си е.“, описа цветните образи на автора Кметът на Община Казанлък. „От тази среща аз чух три неща, това е нейната същност, според мен: Вярвам в доброто! Искам да бъдете добри хора! Бъдете добри хора!“. Галина Стоянова я поздрави със стихотворението на Петя Дубарова „Доброта“.

Изданието „Живот БО“ е по идея на приятели от журналистическата гилдия в региона, по случай 50-годишния юбилей на Бобева или Бо, както я наричат близките. Представянето на нейната книга тази вечер бе подаръкът от Община Казанлък за годишнината.

„Няма кой друг да ни сбъдва животите, ние трябва да си ги сбъдваме!“, сподели пред своите гости Деляна. „И така вярвам ще стане и на национално ниво.“, мечтае тя. Както казва в коментара си на свое интервю за героинята: „Вярвам, че думите са кодове.“ и сама си пожелава „да преминавам в следващите години, пазейки жива Нещотърсачката в себе си“.

Деляна Бобева призова да спасяваме красивото слово. В деня на магичната целебна мощ на билките тя ни напомни за силата на думите, които могат да бъдат биле за душата

Пресцентър на община Казанлък