Horaires d`ouverture:

La réplique du Tombeau Thrace de  Kazanlak

Tombeau de Seuthès III

Tous les jours de 9:00 à 17:30

Temple du tumulus "Chouchmanetz"

Tous les jours de 9:00 à 17:30

Temple du tumulus "Helvetia"
Tous les jours de 9:00 à 17:30

Temple du tumulus "Grifoni"

Complexe ethnographique  "Kulata"

Maison- musée  Petko Staynov

Mardi – de 9:00 - 12:00
Mercredi – de 9:00 - 12:00 et 13:00 - 18:00
Jeudi – de 9:00 - 12:00 et 13:00 - 18:00
Vendredi – de 13:00 - 18:00
Samedi – de 9:00 - 12:00 et 13:00 - 18:00

Специализираният музей за резбарско и зографско изкуство в Трявна гостува с изложба в Музея на розата

Гостуващата изложба „От ръката тревненска“ ще бъде открита в залата за временни експозиции в Музея на Розата. Експозицията е дело на Специализирания музей за зографско изкуство в Трявна и е направена съвместно по проект с Министерството на културата. Тя представя художествените занаяти дърворезба, иконопис и строителство на най-старата художествена школа у нас от втората половина на ХVII век, чиито традиции продължава Националната гимназия по приложни изкуства „Тревненска школа“.
Представени са и занаяти, в които тревненци имат принос. Това са: розопроизводство - Трявна е едно от малкото места в Северна България, където се отглеждат рози и се произвежда розово масло; казаслък - декоративен текстилен занаят, работен изключително в Трявна и Одрин, практикуван в града от ХVII век; куюмджийство – наред с трациционните накити и църковна утвар, тревнеският майстор Пенчо Генев сече монети, които били в обръщение в средата на XIX век; мутафчийство – занаят, при който в Трявна се прави опит да бъде механизирано производството, практикуван до 60-те години на ХХ век.

В експозицията са изложени оригинални предмети, майсторски свидетелства, снимки, инструментариум, копирки за икони, проекти за дърворезба и готови изделия. Представена е възстановка на зографско ателие.
Автори на изложбата са Юлия Нинова, директор на Специализирания музей и уредниците Любка Цанева, Константин Малчев, Лидия Горанова, Ирина Димитрова, Даниела Дабкова.
Експозицията ще гостува в Казанлък до месец февруари 2020 г.