Български (България)English (United Kingdom)French (France)Spanish (Spain)German (Germany)

Horaires d`ouverture:



MUSEE D`HISTOIRE "ISKRA"

Tous les jours de 9:00 à 17:30


Musée de la Rose

Tous les jours de 9:00 à 17:30



La réplique du Tombeau Thrace de  Kazanlak

Tous les jours de 9:00 à 17:00



Tombeau de Seuthès III

Tous les jours de 9:00 à 17:00


Temple du tumulus "Chouchmanetz"

Tous les jours de 9:00 à 17:00

Temple du tumulus "Helvetia"
Tous les jours de 9:00 à 17:00


Temple du tumulus "Grifoni"
Tous les jours de 9:00 à 17:00

Complexe ethnographique  "Kulata"

Tous les jours de 9:00 à 17:30



Maison- musée  Petko Staynov

Mardi – de 9:00 - 12:00
Mercredi – de 9:00 - 12:00 et 13:00 - 18:00
Jeudi – de 9:00 - 12:00 et 13:00 - 18:00
Vendredi – de 13:00 - 18:00
Samedi – de 9:00 - 12:00 et 13:00 - 18:00


Краеведски четения 2020 година - програма

altНа 30.10.2020 г. /петък/  в Мултимедийна зала на Исторически музей „Искра” от 10:00  часа ще се проведат Краеведски  четения 2020 година


ПРОГРАМА:

  • 10:00 ч. – 10:15 ч. За Ясеново – Росен Георгиев
  • 10:15 ч. – 10:30 ч. Още за една от жертвите на Ботевите „Примери от турско правосъдие”  - Христо Христов
  • 10:30 ч. – 10:45 ч. Неделното училище към храм „Св. Троица” гр. Казанлък, 1993 – 1996 г. - Лилия Димитрова
  • 10:45 ч. – 11:00 ч. Чемширените и цветни градинки в павелбанските дворове и в парка - Гергана Гечева
  • 11:00 ч. – 11:15 ч. Малка сага за творческия живот на Лилия Димитрова – Ганка Стойчева
  • 11:15 ч. – 11:30 ч. Участието на 56-ти пехотен полк в заключителния етап на Първата световна война – д-р Чавдар Ангелов, НПМ „Шипка-Бузлуджа”
  • 11:30 ч. – 11:45 ч. Десет есенни казанлъшки културно-исторически екскурзии – Христо Ангелов
  • 11:45 ч. – 12:00 ч. Мистични ритуали в тракийските храмове от Долината на тракийските царе – д-р Косьо Зарев
  • 12:00 ч. – 12:15 ч. За ползата от ученическите клубове „Млади възрожденци”. Шест години ученически клуб „Млади възрожденци” към ОУ „Христо Ботев” с. Енина – Гриша Горецов
  • 12:15 ч. – 12:30 ч. Тържествено отпразнуване на първата годишнина от Освобождението на Казанлък през 1878 г. – Даниела Димитрова, НПМ „Шипка-Бузлуджа”
  • 12:30 ч. – 12:45 ч. Христо Стамболски – лекар и виден обществен деец – Златина Чорева, НПМ „Шипка-Бузлуджа”