Horaires d`ouverture:

La réplique du Tombeau Thrace de  Kazanlak

Tombeau de Seuthès III

Tous les jours de 9:00 à 17:00

Temple du tumulus "Chouchmanetz"

Tous les jours de 9:00 à 17:00

Temple du tumulus "Helvetia"
Tous les jours de 9:00 à 17:00

Temple du tumulus "Grifoni"

Complexe ethnographique  "Kulata"

Maison- musée  Petko Staynov

Mardi – de 9:00 - 12:00
Mercredi – de 9:00 - 12:00 et 13:00 - 18:00
Jeudi – de 9:00 - 12:00 et 13:00 - 18:00
Vendredi – de 13:00 - 18:00
Samedi – de 9:00 - 12:00 et 13:00 - 18:00

Казанлък влиза в два национални туристически маршрута

На 25 юни 2015 г. Министерството на туризма проведе работна среща, свързана с националните туристически маршрути. В първоначалния вариант бяха изработени 8 маршрута, като Казанлък  бе включен в маршрута „Фестивал на розата“.

По предложение на Община Казанлък бе добавен 9-ти маршрут, специално за Долината на тракийските царе, наречен „Държавата на Севт III“.

В маршрута „Фестивал на розата“ от Казанлък освен Празника на розата, Музея на розата и Етнографския комплекс „ Кулата”, предложението е да бъдат включени още Шипковата къща, розоварна „Лема“ и предприятието за козметика на розова основа „Томи шоу козметикс“ . По този начин туристите ще имат възможност да проследят пътя на розата от събирането на розовия цвят до производството и внедряването на продуктите от маслодайна роза в парфюмерийната индустрия.

Разработените културно-исторически маршрути имат за цел да привличат по-голямо внимание към основните обекти и атракции и да задържат туристическия поток за по-голям период от време на територията на България.

На срещата вчера министърът на туризма Николина Ангелкова  бе убедена, че Долината на тракийските царе, в която са концентрирани над 1500 тракийски могили и  се работи за социализацията на разкритите гробници и храмове, трябва да намери място в новите национални културно-исторически маршрути. В района е открита главата на Севт III, която предизвика истинска сензация в изложбата в „Лувъра“. Това дава и логичен повод маршрутът да се нарече „Държавата на Севт III“.

По предварителни данни в него ще бъдат включени Старосел, Стрелча и Панагюрище, като целта е региона да обхване древната държава на одрисите.

На работната среща е присъствал и арх. Николай Йотов, който е презентирал проекта си за представяне на древния град Севтополис, столица на Одриското царство.