Horario:

Copia de la Tumba tracia de Kazanlak

Tumba de Seuthes III
Todos los días de 9:00 a 17:00

Templo en el montículo - "Shoushmanets"

Complejo Etnográfico "Kulata"

Casa museo Petko Staynov
Martes –de 09:00 a 12:00h.
Miércoles – de 9:00-12:00h y de 13:00-18:00h.
Jueves – de 9:00-12:00 h y de 13:00-18:00h.
Viernes - de 13:00 a 18:00h.
Sábado – de 9:00-12:00 h y de 13:00-18:00h.

Трима академици участват в научната конференция „Проблеми и изследвания на тракийската култура“

Кметът на Община Казанлък Галина Стоянова приветства участниците в  Деветата Международна  научна конференция „Проблеми и изследвания на тракийската култура“ в рамките на Празници в Долината на тракийските царе, която бе открита от директора на ИМ „Искра“ Момчил Маринов. Специални гости на Конференцията, която се провежда в рамките на два дни – 28 и 29 август, в Исторически музей „Искра“,  бяха трима академици: акад. Дончев, акад. Косев и акад. Марков, както и проф. Валерия Фол,  Иван Гранитски- директор на Издателство „Захари Стоянов“. Присъствието на цели трима академици в научния форум, Гранитски определи като знаков жест към Казанлък и Долината, както и към културно- историческите находки тук.

„Всяка година, когато идвате тук, вие носите нови знания за нашите предци и казанлъчани приемат това като жест към тях“, така започна приветствието си към участниците в Конференцията кметът Галина Стоянова и допълни, че е хубаво да се припомнят заслугите на хората, които направиха историята на Долината известна на света, а именно - проф. Фол и д-р Китов. „Самата аз, ще се постарая проектите, които реализираме, свързани с тракийската култура, да са близо до историята и бита на древните траки“, каза още Стоянова.

Сред лекторите на научния формат са още проф. Валерия Фол, доц. д-р Камен Димитров, гл.асистент Даниела Стоянова, Диана Димитрова. В рамките на конференцията, български и чужди специалисти ще представят най – новите постижения в областта на тракологията, античната архитектура, номизматиката и изкуствознанието.