Български (България)English (United Kingdom)French (France)Spanish (Spain)German (Germany)

Horario:



Museo Histórico "Iskra"
Todos los días de 9:00 a 17:30


Museo de la Rosa

Todos los días de 9:00 a 17:30



Copia de la Tumba tracia de Kazanlak
Todos los días de 9:00 a 17:00



Tumba de Seuthes III
Todos los días de 9:00 a 17:00


Templo en el montículo - "Shoushmanets"

Todos los días de 9:00 a 17:00

Complejo Etnográfico "Kulata"
Todos los días de 9:00 a 17:00



Casa museo Petko Staynov
Martes –de 09:00 a 12:00h.
Miércoles – de 9:00-12:00h y de 13:00-18:00h.
Jueves – de 9:00-12:00 h y de 13:00-18:00h.
Viernes - de 13:00 a 18:00h.
Sábado – de 9:00-12:00 h y de 13:00-18:00h.

Отново Краеведски четения в Мултимедийната зала на ИМ "Искра"


За поредна година Община Казанлък, Исторически музей „Искра“, Общинска библиотека „Искра“ и Краеведско дружество „Иван Енчев – Видю“, организират краеведски четения, които ще се проведат на 28 октомври от 10:00 ч. в мултимедийната зала в ИМ „Искра“.


Докладите са отнесени към историята на Казанлък и региона. За поредна година участие взимат както краеведи така и представители на културни институти, учители и ученици.

ПРОГРАМА:
10:00 ч. Откриване
10:20 ч. – 10:30 ч. История на зъботехническата лаборатория – д-р Христо Бозуков
10:30 ч. – 10:40 ч. Питие-продавница „Златенъ гроздъ“ – Минчо Минчев
10:40 ч. – 10:50 ч. Дарителят на с. Енина – Милка Гъдева
10:50 ч. – 11:00 ч. Опълченецът от Шипка, който надживя своя паметник – Кънчо Михов
11:00 ч. – 11:10 ч. Участие и принос на казанлъшките опълченци в бузлуджанските тържества през годините – Даниела Димитрова,
НПМ „Шипка – Бузлуджа“
11:10 ч. – 11:20 ч. Казанлъшката котловина през погледа на историк и географ – Златина Чорева, НПМ „Шипка-Бузлуджа“, Ваня Денчева, НУПИД „Акад. Дечко Узунов“
11:20 ч. – 11:30 ч. Казанлъшките чешми и фонтани – д-р Косьо Зарев
11:30 ч. – 11:40 ч. Името и дневниците на рода Духовникови -  Диана Арсова
11:40 ч. – 11:50 ч. Думи за учителите, които съградиха нашата духовност – Гина Хаджиева
11:50 ч. – 12:00 ч. „Дамасцена“ Скобелево – Росен Георгиев
12:00 ч. – 12:30 ч. Кафе-пауза
12:30 ч. – 12:40 ч. Кратък летопис на казанлъшкото ориентиране 2017 – 2022 г. – Христо Ангелов
12:40 ч. – 12:50 ч. „Дела трябват, а не думи“. Дейността на енински ученически клуб „Млади възрожденци“ – Гриша Горецов
12:50 ч. – 13:00 ч. Биографични данни за Матей Георгиев от семейния му архив – Николай Вапирев
13:00 ч. – 13:10 ч. Часовникова кула от периода на Възраждането в гр.Казанлък – Николай Вапирев
13:10 ч. – 13:20 ч. Наследниците на Емануил Манолов – Христина Банова
13:20 ч. – 13:30 ч. История на Шипка – Данчо Данчев
13:30 ч. – 13:40 ч. Васил Стойчев Димов фотограф – Ганка Стойчева
13:40 ч. – 14:00 ч. Дискусия